Krąg Biblijny Parafii pw. Chrystusa Odkupiciela i NMP Matki Kościoła w Świdniku

Górecko Kościelne 20-22 maj 2011″Uczniowie z Emaus”

uczniowie__z_Emaus

uczniowie__z_EmausKurs odbył się w przepięknym miejscu na Roztoczu – Górecku Kościelnym.

Pojechaliśmy tam, aby spotkać Jezusa w Słowie Bożym i w Nim się zakochać. Odkrywaliśmy Biblię i pragnęliśmy ją nie tylko czytać, ale i rozumieć. Mogliśmy przeżyć tak jak dwaj uczniowie, Kleofas i ten bez imienia, czyli każdy z nas, swoją drogę do Emaus…zniechęceni i sfrustrowani…a potem spotkać Jezusa Zmartwychwstałego w czasie Liturgii Słowa i Liturgii Eucharystii i na nowo rozpalić swoje serca. Czy po ty kursie będziemy świadkami Boga żyjącego?

Kilka świadectw z kursu

„treść kursu  była ciekawa, zwłaszcza interesujące i budujące było dla mnie dzielenie się osobistymi przeżyciami (prowadzących i uczestników) na temat codziennego życia Słowem Bożym.”

 

„dynamiki…-angażowały moje wszystkie zmysły, nie tylko wzrok i słuch, ważne dla mnie było to, że pozwalały na aktywność każdego uczestnika, urozmaicały wykłady, wymagały mojego osobistego zaangażowania(uczenie się przez osobiste doświadczenia, przez przeżywanie bardziej do mnie trafia niż tylko słowo”

„Największe przeżycie na kursie? Z pewnością niedzielna Eucharystia, oraz dzielenie się z innymi smutnymi i radosnymi chwilami swojego życia”

„Cała atmosfera jaką tworzyli ludzie na tym kursie była magiczna… Wszyscy byli tak radośni, zainteresowani drugą osobą, uśmiechnięci…  ludzie byli cudowni i to miejsce – Górecko Kościelne również!  …Strasznie podobało mi się na pogodnym wieczorze, był naprawdę bardzo pogodny! Dużo zabaw, tańców, naprawdę dawno się tak dobrze nie bawiłam! ;)..”

„Nie mogę zapomnieć o Mszy świętej jaką ksiądz odprawił w kaplicy nad rzeką Szum, poczułam wtedy naprawdę moc Ducha Świętego! „

Dodaj komentarz