Krąg Biblijny Parafii pw. Chrystusa Odkupiciela i NMP Matki Kościoła w Świdniku

„Panie, nie jestem godzien…”

Panie nie jestem godzien

Panie nie jestem godzien2 CZERWCA 2013   IX niedziela zwykła

Dzisiejsze czytania: 1 Krl 8,41-43; Ps 117 (116),1-2; Ga 1,1-2.6-10; J 3,16; Łk 7,1-10

„Niech wszystkie narody ziemi poznają Twe imię dla nabrania bojaźni przed Tobą” 1 Krl 8; 43

Poznając i szukając Ciebie Boże w życiu zaczynam stawać w prawdzie wobec samego siebie. Dostrzegam swoje miejsce, zaczynam patrzeć na innych z szacunkiem, a nade wszystko widzę Twoją wielkość Panie i swoją małość.

„Panie, nie trudź się, bo nie jestem godzien…” Łk 7; 6b Nie jestem godna, by sam Bóg przychodził do mnie, ale wierzę głęboko, że bez Niego nic nie mogę, że bardzo Go potrzebuję i że wystarczy tylko Jego Słowo. To Słowo, które ma stwórczą moc, które powołało mnie do życia, tchnęło Ducha, Słowo, które przenika mnie na wskroś, odcina to co chore, Słowo życia, tego tutaj i tego wiecznego.

 Łaską jest moja wiara, nie zrobiłam nic aby na nią zasłużyć, a nawet często próbowałam ją zasłonić marnościami tego świata. „Lecz powiedz słowo, a mój sługa będzie uzdrowiony.” Łk 7;7b Bóg wypowiedział to słowo nade mną, gdy w Sakramencie Chrztu kapłan mówił : abyś to dziecko uwolnił od grzechu pierworodnego, uczynił je swoją świątynią i mieszkaniem Ducha Świętego. I zostałam włączona we wspólnotę Kościoła, a potem podczas I Komunii Świętej mogłam spożyć Ciało mojego Pana. Bóg za każdym razem wypowiada Słowo, kiedy odchodzę od kratek konfesjonału, mówiąc ustami kapłana: I ja odpuszczam tobie grzechy…zwracając mi wolność i pokój. Mówił również stając pomiędzy nami  podczas Sakramentu Małżeństwa: Prośmy Ducha Świętego… niech ich miłość przez Niego umocniona, stanie się znakiem miłości Chrystusa i Kościoła. Wciąż wyznaje z krzyża swoją miłość do mnie, wskazując na innych ludzi, żebym szła i przekazywała tą miłość dalej. Jego Słowo uzdrawia, gdy kapłan wkłada na mnie ręce i udziela mi Sakramentu Namaszczenia Chorych. To wszystko dzieje się tu i teraz, „jestem ukochanym dzieckiem Boga,…, królewskim płaszczem Pan odział mnie” i nie ma nic piękniejszego niż to, że mogę się przytulić się do Niego i uwielbić Go z całego serca.

http://www.youtube.com/watch?v=Ta6I3cNcLL8

Ula

Dodaj komentarz