Krąg Biblijny Parafii pw. Chrystusa Odkupiciela i NMP Matki Kościoła w Świdniku

Po wakacjach!

 

Ważne dla uczestników Kręgu Biblijnego !!! Rozpoczynamy nowy rok szkolny, a więc i formację 🙂

W bieżącym roku szkolnym będziemy spotykać się tak jak dotychczas, czyli w 2 i 4 piątek miesiąca Każde spotkanie poprzedzone będzie wspólną Mszą Św. , w której będziemy aktywnie uczestniczyć (czytania, modlitwa wiernych). Po Mszy Św. spotkanie w sali parafialnej. Za każde ze spotkań będzie odpowiadał gospodarz spotkania, który zatroszczy się o przygotowanie sali, przyniesienie brewiarzy, Pism Św., śpiewników oraz przebieg spotkania. Będzie wspólna modlitwa brewiarzowa, spotkanie tematyczne lub lectio divina, modlitwa na zakończenie oraz oczywiście śpiew.

W załączeniu harmonogram spotkań na bieżący rok szkolny. Bardzo proszę o uzupełnianie harmonogramu i wysyłanie go pozostałym braciom i siostrom, tak żeby na najbliższym spotkaniu każdy dostał już gotowy grafik spotkań i odpowiedzialności. Kto pierwszy ten…może sobie wybrać:))

W roku szkolnym 2010/2011 chcemy żeby jedno ze spotkań w miesiącu było spotkaniem tematycznym. W oparciu o Pismo Św. poruszać będziemy tematy z życia Kościoła, zastanawiać się nad tym jak rozumieć wydarzenia, znaki, jak wobec nadchodzących czasów powinien zachować się chrześcijanin. Na najbliższe miesiące proponujemy:

m-c wrzesień – „Krzyża naszego powszedniego… „

m-c październik – „Maryja – Matka Żołnierza”

m-c listopad – „Zbawienie, życie wieczne”

Chcielibyśmy również coraz bardziej zachęcać się nawzajem do systematycznego czytania i rozważania Pisma Św., dlatego mamy kilka propozycji do przemyślenia i przedyskutowania na spotkaniu. Oto one:

 1. drzewo komunikacyjne – ustalamy system zawiadamiania się o ważnych wspólnotowych sprawach (jeden zawiadamia drugiego i odpowiada za przekazywanie wiadomości)

 2. codziennie osoby, które chcą otrzymywać drogą sms parametry czytań na dany dzień z ewentualnym krótkim komentarzem pozostawią swoje numery telefonów lub włączą się w wysyłanie sms-ów

 3. mile widziani chętni do krótkich komentarzy czytań (np. ktoś jeden robi to przez 1 tydzień)

 4. zakładamy blog wspólnotowy, gdzie każdy może wejść oraz wpisać swoje komentarze, przemyślenia

 5. tworzymy kronikę Kręgu Biblijnego, gdzie wyznaczona osoba (cyklicznie) będzie krótko opisywała działania oraz spotkania formacyjne

 6. podejmujemy się zobowiązań, a szczególnie codziennej lektury Pisma Św.. dodatkowej Mszy Św. w tygodniu, wspólnej modlitwy rodzinnej, wyjazdu na kurs lub rekolekcje w ramach wspólnoty lub dla wspólnoty

 7. włączamy się w odpowiedzialności, podejmując się różnych wyzwań, tak aby służyć innym i budować wspólnotę ludzi odpowiedzialnych za wszystkie działania Kręgu

 8. może warto pomyśleć o funkcji cyklicznie zmieniającego się skarbnika ( potrzebne nam są pieniądze na materiały papiernicze, ewentualną pomoc dla potrzebujących rodzin, a także na obozy i kursy)

 

Krótkie info o tym co wyszło nam w kręgu w roku 2010:

 • wspólnotowe spotkanie opłatkowe

 • II Tydzień Biblijny w parafii

 • kurs ewangelizacyjny „Filip” w Radomyślu/ nad Sanem

 • wakacyjny obóz rekreacyjno-rekolekcyjny w Pizunach „Sakramenty Św. i życie”

 • pomoc dla rodzin potrzebujących i powodzian

 • systematyczne spotkania lectio divina

 • kilka wyjazdów do Lublina na „Koncert Chwały”, adorację i lectio divina w Archikatedrze, festiwal organowy

 • spotkania integracyjne w domach, ognisko, grill itp

Co planujemy w najbliższym czasie:

 • Przygotowanie 1 raz w miesiącu (niedziela) modlitwy brewiarzowej – nieszporów dla parafian

 • Organizację III Tygodnia Biblijnego w parafii

 • organizację kursu animacji modlitwy charyzmatycznej w maju dla naszej grupy oraz dla innych osób chętnych z parafii

 • kontynuowanie pomocy potrzebującym powodzianom i rodzinom ze Świdnika

Spotykamy się 10 września :)) !!!
Oczywiście pamiętajcie o modlitwie za naszą wspólnotę, aby Bóg nam błogosławił, a Duch Święty obdarowywał potrzebnymi darami! Z Panem Bogiem!
Ula i Jacek Szabatowscy

Dodaj komentarz