Krąg Biblijny Parafii pw. Chrystusa Odkupiciela i NMP Matki Kościoła w Świdniku

Oto Król twój przychodzi…

Niedziela_Palmowa

Niedziela_PalmowaNiedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej procesja z palmami: Mt 21,1-11; Msza: Iz 50,4-7; Ps 22,8-9.17-20.23-24; Flp 2,6-11; Flp 2,8-9; Mt 26,14-27,66 (Mt 27,11-54)(Mt 21,1-11)

” Oto Król twój przychodzi do ciebie łagodny, siedzący na osiołku, źrebięciu oślicy„Hosanna Synowi Dawida. Błogosławiony, który przychodzi w imię Pańskie. Hosanna na wysokościach”.

W Jezusie wypełniają sie proroctwa Zachariasza. Zapowiedziany Chrystus Król przychodzi, ale jak? Czy z fanfarami, wojskiem, siłą, przepychem?? Nie! Przychodzi jako Król w Bożym znaczeniu, przynosząc pokój, ubóstwo, pokorę, a przede wszystkim ze Swoją Krwią, którą wyleje za każdego z nas. Taka jest natura Królestwa Bożego, jakże różna od tego tu na ziemi…Tylko taka natura jest w stanie przeniknąć do wnętrza człowieka, przemienić jego życie, tak, by już teraz przyszło do Ciebie, do mnie królestwo Boże. Jak je przyjmuję ja, Ty, czy buduję to królestwo i czy czuję, że to mój obowiązek ? Jaka jest różnica między królestwem tego świata, a tym, które przynosi Jezus Chrystus? Czy ten fragment Ewangelii to przeszłość, czy może realana rzeczywistość?

Takie pytania postawił przed nami Mirek, który prowadząc wczorajsze spotkanie, konsekwentnie krok po kroku otwierał przed nami kolejne perspektywy patrzenia na Niedzielę Palmową, na Majestat Jezusa jako Króla, a przede wszystkim na to, że Królestgwo Boże stawia przed każdym z nas wymagania, jakie?

1) Nawrócenie,

2) Naśladowanie Jezusa w pokorze dziecka Bożego

3) Słuchanie i rozumienie Słowa Bożego.

Czy jestem uczniem Jezusa, który tak jak ci, którzy poszli do wsi i uczynili dokładnie tak, jak Jezus im kazał?

Wielkie dzięki Mirku, za wczorajsze collatio czyli żywienie się pokarmem przez wspólnotowe słuchanie i uczestnictwo:))

Andrzejowi zaś za  przygotowanie pokarmu fizycznego i dzielenia się  :))

Zapraszam do komentarzy i dalszego „karmienia się” 🙂

Ula

Dodaj komentarz