Krąg Biblijny Parafii pw. Chrystusa Odkupiciela i NMP Matki Kościoła w Świdniku

Niech się nie trwoży serce wasze ani nie lęka…

niech się nie trwoży

5 MAJA 2013     VI niedziela wielkanocna

Dzisiejsze czytania: Dz 15,1-2.22-29; Ps 67,2-3.5.8; Ap 21,10-14.22-23; J 14,23; J 14,23-29

„Jeśli Mnie kto miłuje, będzie zachowywał moją naukę, a Ojciec mój umiłuje go, i przyjdziemy do niego, i będziemy u niego przebywać.”    J 14,23

Moje serce pała, gdy w Komunii Świętej przychodzi Jezus wraz z Ojcem i mogę brać udział w tej uczcie 🙂 To zapowiedź tej radości niebiańskiej, którą obiecuje Tobie i mnie Chrystus: „Odchodzę i przyjdę znów do was” J 14, 28. Duch Święty, Pocieszyciel przychodzi, poucza, przypomina…wciąż Jest między nami, by nam pomagać.

 Duch Święty, obecny w Kościele, który wprawdzie nie daje nowego objawienia, ale uzdalnia do rozumienia prawdy, do rozeznania swojego powołania, do poznania swojego grzechu. Uświadamiam sobie w tej chwili jak często zapominam wołać do Ducha o pomoc, by rozświetlił mi drogę i pokazał jakie jest moje miłowanie Boga i bliźniego, by przypominał mi wszystko, co powiedział Jezus, każdego dnia, w każdym momencie, by nie pozwalał zapomnieć o Bogu w żadnej okoliczności.

„Pokój zostawiam wam, pokój mój daję wam. Nie tak jak daje świat, Ja wam daję. Niech się nie trwoży serce wasze ani się lęka.” J 14; 27

Na próżno szukam pokoju w tym świecie, na darmo zabiegam o rzeczy tego świata i troszczę się zbytnio o dzień powszedni. Tylko w Jezusie mogę doświadczyć prawdziwego pokoju, tylko On jest w stanie zaspokoić mój głód miłości. Moja radość może być wielka już tu i teraz, a wynikać z radości przebywania w domu Ojca i bycia Jego dzieckiem. Nie muszę się trwożyć i lękać, tylko mogę zawierzyć wszystko co posiadam Ojcu Niebieskiemu, Jezusowi i Duchowi Świętemu. 

Przyjdź Duchu Święty i uzdolnij mnie dzisiaj do kochania Boga i ludzi, których postawisz na mojej drodze, uzdolnij do rozradowania się w Dniu Pańskim, który jest dany, bym mogła dostrzec piękno tego świata, jako dzieło Jedynego Pana, Stwórcy nieba i ziemi, bym mogła cieszyć się stworzeniem, które jest Jego dziełem i bym wreszcie mogła kochać, tak jak On kocha Ciebie i mnie. Przyjdź Duchu Święty!

Ula

Dodaj komentarz