Krąg Biblijny Parafii pw. Chrystusa Odkupiciela i NMP Matki Kościoła w Świdniku

Niech cała ziemia chwali swego Boga

Jezus na stadionie

Jezus na stadionie7 LIPCA 2013      XIV niedziela zwykła

Dzisiejsze czytania: Iz 66,10-14c; Ps 66,1-3.4-7.16.20; Ga 6,14-18; Kol 3,15a.16a; Łk 10,1-12.17-20

W pierwszym czytaniu jest mowa o radości „Oto Ja skieruję do niej pokój jak rzekę i chwałę narodów – jak strumień wezbrany…Na ten widok rozraduje się serce wasze, a kości wasze nabiorą świeżości jak murawa.” Iz 66;12, 14.

To co zobaczyłam 6 lipca na stadionie w Warszawie to właśnie ten strumień wezbrany. Strumień ludzi (ok. 60 tys), strumień łask, Słowa Bożego, które płynęło z ust ojca Boshabory. Rozradowało się moje serce widokiem żywego, kipiącego energią Kościoła. Wielka eksplozja uwielbienia, śpiewu, radości i pokoju. Wiara jest tu i teraz powiedział ojciec Boshabora i to było widać i czuć. – Duchu, daj uśmiech, radość. Więcej radości! Bo Bóg ojciec nas obejmuje. Przyjmij to w swoim sercu. Niech zstąpi deszcz radości i pokoju Bożego! – mówił gość wśród oklasków. Odpowiedział mu roznoszący się perlisty, radosny, „zaraźliwy” śmiech.

Bp. Stolarczyk mówił podczas Eucharystii- Stojąc wobec daru Eucharystii, Chrystus chce dać nam wrażliwość i zdolność, by poczuć woń Bożego błogosławieństwa. Żebyśmy wiedzieli, co jest wynikiem Jego łaski. I byśmy idąc z tą łaską, nieśli jego przesłanie. Bóg i nad nami wypowiada swoje błogosławieństwo. Bądźmy tymi, którzy usłyszą Boże Słowo. Jezus zwraca się do nas: „Synu mój, dziecko moje”. Bądźmy tymi, którzy będą potrafili odrzucić wszystko, co jest fałszem, udawaniem, kłamstwem, co nas może zamknąć na dar Bożego błogosławieństwa. Niech Pan to wszystko otoczy swoją łaską.

A dzisiaj w Ewangelii Łukaszowej czytamy „Oto dałem wam władzę stąpania po wężach i skorpionach, i po całej potędze przeciwnika, a nic wam nie zaszkodzi. Jednak nie z tego się cieszcie, że duchy się wam poddają, lecz cieszcie się, że wasze imiona zapisane są w niebie.” Łk 10;19-20. To naprawdę jest powód do radości, że jako dzieci Pana Boga jesteśmy po Jego opieką, otoczeni Jego miłością, że On nam błogosławi…Cały dzień spędzony na stadionie minął jak jedna chwila, ale chwila, która trwa jak wiara, tu i teraz, a nadzieja będzie jutro…

Chwała Panu za ten błogosławiony czas, za ludzi, tych obok i tych, którzy byli w sercu, za pięknych duchem kapłanów towarzyszących i niosących Chrystusa do każdej osoby, za wezwanie do niesienia Słowa wszędzie…

http://www.youtube.com/watch?v=k1w7XHcWpPo

Ula

Dodaj komentarz