Krąg Biblijny Parafii pw. Chrystusa Odkupiciela i NMP Matki Kościoła w Świdniku

Kto nie jest ze Mną, jest przeciwko Mnie

zy_duch_niemgo

zy_duch_niemgoCzwartek 31 marca

Jr 7,23-28; Ps 95,1-2.6-9; Jl 2,13; Łk 11,14-23

„A jeśli Ja palcem Bożym wyrzucam złe duchy, to istotnie przyszło już do was królestwo Boże.”Łk 11;21

Sama obecność Jezusa wyrzuca złe duchy, tego mogę być pewna. Dlatego powinnam zaprosić Jezusa do swojego życia, wtedy zła będzie w nim coraz mniej. Iść za Jezusem to iść pod prąd, nie w zgodzie ze światem, naprzeciw współczesnym trendom, walcząc o zachowanie Prawa Bożego.

Jezus jest oskarżany o to, że nie przychodzi czynić dobra, lecz wyrządzać zło. Celem tego podstępnego i przewrotnego oskarżenia jest zasianie wątpliwości wśród ludzi idących za Jezusem. Kiedy zasiane w sercu człowieka ziarenko wątpliwości wykiełkuje, w ludzkiej duszy zaczyna się wewnętrzne rozdarcie.

Jeśli wiem, czego chcę, jeśli jestem pewna, że jest to zgodne z wolą Boga, działam pewnie i zdecydowanie. To wszystko co miałam załatwić udaje się bez większego trudu.

Jeśli przychodzi rozterka, wątpliwości, pustka, której nie umiem zapełnić, wtedy jestem wewnętrznie rozdarta. Ile mam takich sytuacji, z którymi próbuję się uporać od dawna sama, ile takich chwil, kiedy wydaje mi się, że nie ma światła na ich rozwiązanie.

Jezus mówi, że ten, kto nie jest z Nim, jest przeciwko Niemu, to już decyzja, że albo idę za Jezusem albo Go odrzucam, nie mogę stanąć pomiędzy, bo wtedy jestem widzem własnego życia. Jeśli nie wybieram dobra, tzn.że popieram zło. Potrzebna jest moja  klarowność intencji, czytelność moich postaw, jasne określenie swoich decyzji.

Ula

Dodaj komentarz