Krąg Biblijny Parafii pw. Chrystusa Odkupiciela i NMP Matki Kościoła w Świdniku

Góra Przemienienia

P1220758 mini

P1220758 miniNa Górze Przemienienia św. Piotr powiedział :” Dobrze, że tu jesteśmy „. Dobrze, że tu – w Wąwolnicy – byliśmy. Człowiekowi dobrze jest przy Bogu. Czułam bliskość Boga dzięki codziennej adoracji, mszy św.,homiliom, dzięki nadzwyczajnemu – zwyczajnemu Ojcu Piotrowi, dzięki wspaniałym uczestnikom, dzięki atmosferze serdeczności i radości. Dziękuję wszystkim całym sercem.

Przywiozłam do Wąwolnicy swoją ułomną wiarę, zwątpienia,trudności prześladujące mnie lęki. Jak trudno podejmować z ufnością swój codzienny krzyż bez buntu, bez słowa skargi. Jak trudno powiedzieć ” Bądź wola Twoja”, gdy nie jestem w stanie zrozumieć Bożego planu….

Ten święty czas rekolekcji pozwolił mi zrozumieć, że sama nie poradzę, nie potrafię, że po prostu …. trzeba zaufać Chrystusowi, oddać swój los w Jego ręce, wyzwolić się z własnych egoizmów, pychy…Inaczej nie można. Uzyskałam też odpowiedź na pytanie , czy takie proste, zwykłe, często monotonne życie [ jak moje ] ma sens. Dowiedziałam się, że to trud codzienności, a nie nadzwyczajne , heroiczne czyny, są  właśnie moją drogą do świętości. Na tę drogę Bóg wyposażył mnie w niezliczone dary: modlitwę i sakramenty, dużo wolnego czasu,osobiste doświadczenia, setki okazji do czynienia dobra. Tylko ode mnie zależy, jak przeżyję swój czas, jak te dary wykorzystam.

Dziękuję Ci Boże Wszechmogący za te rekolekcje, za Ojca Piotra, za Siostry i Braci z Kręgu Biblijnego, pomóż mi żyć lepiej.

Halina.

Dodaj komentarz