Krąg Biblijny Parafii pw. Chrystusa Odkupiciela i NMP Matki Kościoła w Świdniku

Boże, mój Boże…

Niedziela Palmowa

Niedziela Palmowa24 MARCA 2013

Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej

Iz 50,4-7; Ps 22,8-9.17-20.23-24; Flp 2,6-11; Flp 2,8-9; Łk 22,14-23,56

Piotr, gdy się zaparł Pana, gorzko zapłakał. Czy moje łzy są tak samo gorzkie? Szymona z Cyreny przymusili, żeby dźwigał krzyż, a ja czy czuję się przymuszona do podniesienia swojego krzyża, czy chcę go wziąć dobrowolnie wiedząc, że Jezus dźwiga go ze mną.

Jestem Panie na pustyni, ogarnia mnie ciemność i zewsząd płyną pokusy „Boże, mój Boże, czemuś mnie opuścił?” Gdzieś w pieśni słyszę słowa „pustynia jest łaską…” czy będzie to także łaska dla mnie, łaska przemiany serca, droga miłości do Boga Ojca, przebaczenia „winowajcom”? Ty konając mówiłeś „Przebacz im, bo nie wiedzą, co czynią”, a ja próbuję Cię przekonać, że to nie ja, że oni są winni…wciąż znajduję dla siebie nowe usprawiedliwienia, wciąż widzę drzazgę w oku brata, a w swoim belki nie dostrzegam.

Skąd Panie w Tobie tyle cierpliwości do mnie, tyle miłości, jakbyś nie widział tego zła we mnie, tylko dobro. Patrzę w Twoje oczy Jezu Miłosierny, na Twoją dłoń błogosławiącą mnie, a nie grożącą, na Twoje stopy, które wyruszają w moją stronę, na wychodzące z Twojej szaty promienie miłosierdzia, które mnie otulają i chcę biec do Ciebie, całować Twoje rany, wtulać się w Twoje ramiona, dotykać z uwielbieniem Twoich ran. Jezu Ukrzyżowany i Zmartwychwstały, ufam Tobie.

Ula

Dodaj komentarz